Motivujte se k ještě lepším výkonům s novou akční kamerou Olympus Tough

25.5.2016 od AFOP

Motivujte se k ještě lepším výkonům s novou akční kamerou Olympus Tough

Nová neobyčejně odolná a mimořádně flexibilní akční kamera Olympus zaznamená kromě videa a fotek také nadmořskou výšku, rychlost, teplotu a řadu dalších údajů.

Deset let poté, co Olympus poprvé vtiskl své ohromné zkušenosti se zpracováním obrazu do super-odolného pouzdra, pozvedá TG-Tracker outdoorové akční kamery do nových výšin – a také hloubek. Zatímco konvenční akční kamery přesvědčí v jedné oblasti, ale zklamou v jiné (jako je třeba kvalita obrazu, výběr záběru nebo výdrž baterie), TG-Tracker exceluje ve všech směrech. Kombinuje obrazový výkon špičkových fotoaparátů Olympus s vysoce kvalitními 4K video záběry a s outdoorovou odolnou konstrukcí, jejíž kvalita se opírá o dlouholeté zkušenosti lídra tohoto oboru. Pro fanoušky extrémních sportů to znamená velkou výhodu: namísto zachycení hrubých obrysů toho, co skutečně zažili, mohou nyní pořídit skutečně autentický záznam emocí prožívaných během adrenalinového zážitku. TG-Tracker má odnímatelnou rukojeť, ultra-širokoúhlý objektiv, 5osou stabilizaci obrazu a výklopný LCD monitor – takže můžete snadno komponovat a snímat záběry bez rozmazání, z ruky a za jakkoli drsných podmínek. Nejste tak omezeni jen na záběry z napevno připevněné kamery. A díky integrovaným senzorům, které monitorují okolní prostředí a polohu vám TG-Tracker nabízí také mnohem kvalitnější a poutavější způsob, jak si znovu vychutnat a sdílet intenzívní okamžiky – ať prožité ve vzduchu či pod vodou, na padáku nebo v kánoi na divoké řece. Díky bezplatné aplikaci Olympus Image Track Ver 2.0 si můžete prohlédnout outdoorová dobrodružství se všemi informacemi, které potřebujete k oživení autentické atmosféry: nadmořská výška, hloubka ponoru, teplota vody nebo vzduchu, geografická poloha, směr a rychlost pohybu. Nový TG-Tracker tak kombinuje akční 4K kameru s funkcemi sportovních náramků. TG-Tracker je kompatibilní s celou řadou držáků a úchytů běžně používaných u konkurenčních modelů. Není tedy problém jej nasadit na již existující držáky. Nová akční kamera Olympus bude v prodeji od července 2016.

sp_camera_tg_tracker_product_gallery_2

Vydejte se kamkoli, nahrávejte cokoli

Nový TG-Tracker má vše potřebné, aby do toho mohl jít naplno. Doslova. Tato kamera je připravena nahrávat v nejdrsnějších podmínkách i pod vodou bez dalšího zbytečného pouzdra. Odolá pádu z výšky 2,1m*, tlaku 100kg*, prachu, mrazu až -10°C* a vodě do hloubky až 30 metrů*. Kromě prvotřídní obrazové kvality a možnosti širokoúhlých záběrů nabízí ještě další dimenzi, se kterou mezi ostatními akčními kamerami a fotoaparáty vyniká. TG-Tracker je vybaven pěti dedikovaných čidly a senzory. GPS modulem pro určení polohy, manometrem pro záznam nadmořské výšky či hloubky ponoru, akcelerometrem určujícím zrychlení, teploměrem pro záznam okolní teploty (ať už nad vodou či pod hladinou) a e-kompasem určujícím směr pohybu. Všechny tyto údaje poskytují milovníkům extrémních sportů mnohem ucelenější obraz o tom, kde byli, co se dělo a jak se jim dařilo v každém momentě zaznamenaného obrazu.

Například při prohlížení stopáže v aplikaci na chytrém telefonu mohou potápěči přehledně vidět, v jaké hloubce, při jaké teplotě vody a v jaké vzdálenosti od základny zpozorovali  senzační rybu nebo korál. Kamera dokonce zaznamenává změny přetížení (třeba při otevření padáku, vzletu či přistání, nebo akrobatických kouscích na snowboardu) a přidá na dané místo indexovou značku nové kapitoly pro pozdější snadné vyhledání. Můžete se tak plně soustředit na zvládnutí výzvy a prožitek z akce, zatímco TG-Tracker spolehlivě zaznamená veškerá klíčová data. Prohlížení a sdílení extrémních aktivit je ještě úchvatnější a intenzívnější nejen díky těmto pěti snímačům, ale i nové aplikaci OI.Track (Olympus Image Track), která zobrazí nahrané snímky v jejich reálném kontextu (např. lokalita ponoru s realistickým profilem hloubky a času). Není to jen pouhý záznam prchavých okamžiků vaší minulosti. Je to vzrušující příběh vašeho skutečného života plného dobrodružství.

sp_camera_tg_tracker_product_gallery_3

Obrazová kvalita Olympus zaručena

Díky mnohaletým zkušenostem společnosti Olympus v oblasti špičkových technologií záznamu obrazu dostávají majitelé TG-Tracker do rukou kameru, která v mnoha směrech překonává cenově srovnatelné konkurenty. Od 5osé stabilizace obrazu při záznamu videa, přes výkon výměnného akumulátoru, až po výklopné barevné LCD umožňující dokonalou kompozici záběru a prohlížení nahrané akce. A co víc, utra-širokoúhlý objektiv se zorným polem 204° často odhalí periferní detaily, pouhým okem nepostřehnutelné. TG-Tracker navíc bez potíží nahrává video v rozlišení 4K**, a to díky stejnému obrazovému procesoru TruePic VII, jaký je použit i v nejvyšších modelech fotoaparátů Olympus s výměnnými objektivy.

Pod vodou kamera automaticky upraví vyvážení bílé a další potřebná nastavení a k dispozici je také LED reflektor se svítivostí 60 lumenů pro nahrávání na místech, kde by jinak byla přílišná tma. Díky dodávané rukojeti a zabudovanému sférickému zrcátku na držáku pod objektivem, můžete snadno vyfotografovat sami sebe například při zdolávání skalního převisu – nebo s použitím kompatibilního držáku či postroje pořídit snímek, aniž byste museli držet samotné tělo kamery. Pokud chcete v záběru zachytit celou vaši skupinu i s veškerým vybavením, můžete kameru ovládat na dálku pomocí chytrého telefonu nebo tabletu s nainstalovanou aplikací Olympus OI.Share, která je také zdarma.

Další informace o nové kameře naleznete zde.

Přidat reakci