Jan Pavelka

Bio lektora

Pochází ze severních Čech, ale aktuálně již 2. rokem žije na jihu Anglie. Fotografuje převážně lidi a různé soukromé projekty.

„Držím se takového svého pořekadla, že pokud člověk umí pracovat se světlem zná pár klasických fotografických zásad, může fotit úplně cokoliv. Jsem z těch, kteří se nebrání fotit naprosto všechno. Do Anglie jsem se přestěhoval, protože zde je neskutečná různorodost podnětů a pestrost lidí a kultur. Měl jsem dosud možnost poznat tuto zem z mnoha různých míst i pohledů – při fotografování různých soukromých projektů, oslav, svateb, kulturních akcí, při fotografování lidí, ať už známých či neznámých.

A protože jsem fotografem „celým svým srdcem a duší“, nevynechám žádnou příležitost být se svým foťákem na zajímavém místě, kde se něco děje. Samozřejmě cílem mých mých pracovních míst jsou města po celé UK. Hlavně Londýn nejen jako hlediska světového módního centra. Svou práci miluji a nedovedu si představit dělat cokoli jiného. Myslím, že pokud bych spočítal množství hodin strávených za hledáčkem foťáku, u počítače, při tvořeních nových projektů a vizí, bylo by to mega číslo, ale i když ne vždy to tak bylo. Nyní s odstupem času už mohu říct, že když člověk jde za svým snem, tak jakkoli náročná a dlouhá cesta má význam a dříve nebo později výsledky musí být vidět.

V současné době mám za sebou účast na velkých i malých projektech, mám klienty a portfolio z různých oblastí a koutů naší planety. Miluji cestování a nejsem z těch fotografů, kteří by byli zásadně vyhranění na konkrétní oblast – zkrátka dejte mi příležitost, zajímavý objekt, volnou ruku k focení a výsledek je zaručen. Mohu říct, že právě tento přístup mi otevřel mnoho dvěří. Měl jsem čest fotit Gumball3000 jako oficiální fotograf teamu No.75, se známými osobnostmi jako Lewis Hamilton, David Hasselhoff, Afrojack a jiní, dále pro New York Asian Art Fair, kde moje fotky tvořily tvář kampaně celého veletrhu, dále pak slavná taneční škola v NYC – Broadway dance centrum, Dubai PGA Ladies Masters, London Fashion week, jsem fotografem rádia Evropa2 na Ibize, z osobností jsem měl možnost fotit celebrity českého, slovenského i celosvětového formátu, ať už Cristiana Ronalda, Martina Solveiga, tanečníky od Beyonce, Shaggyho, Chrise Browna, z československé scény Rytmuse a Daru Rolins a mnoho dalších známých českých i světových jmen, institucí a firem. Díky těmto zkušenostem se mi plní sen a mé fotky začínají “jít do světa” a nalistovat je mohli čtenáři médií jako např. Cosmopolitan, Dance mag a k vidění jsou na různých domácích i světových internetových portálech. V současnoti pracuji mimo všech předešlých věcí i na svém soukromém projektu, který je zaměřený na fotografie z prostředí operačních sálů.“

 

Osobní stránky lektora:
www.facebook.com/thisisjanpavelka
www.instagram.com/thisisjanpavelka
thisisjanpavelka.com
www.janpavelka.cz
www.janpavelka.co.uk
www.janpavelka.co
www.topmedicalphotos.com