Martin Hájek

Bio lektora

Vystudoval elektrotechnickou průmyslovku ale již od mládí ho to táhlo mnohem více k uměleckým (a kreativním) profesím nežli k exaktním vědám. Muzika, psaní a fotka jej provází již od dětství. Fotografii se věnuje aktivně 12 let, z toho posledních cca 5 let působí coby fotograf a fototiskař na volné noze. Zaměřuje se na portrétní a reklamní fotografii – business a rodinné foto, produkt, reportáž. Ve volné tvorbě preferuje Makro a Noční fotografii.

V roce 2012 zakládá projekt www.acefoto.cz a zřizuje vlastní foto/tiskové studio (částečně též z důvodu věčné nespokojenosti s našimi foto sběrnami a tiskovými studii). Pilně se v daném oboru zdokonaluje a propadá kouzlu i vůni fotografických substrátů a kráse tištěné velkoformátové fotografie. Rok nato spouští eshop www.acefoto-shop.cz zaměřený na tisk i adjustaci velkoformátových snímků a výrobu fotoobrazů. O dva roky později otevírá vlastní fotoatelier Rodinné a portrétní fotografie.

Od roku 2008 začíná působit mj jako lektor fotografických kurzů. Portfolio kurzů se úspěšně rozrůstá – z původních 2 začátečnických kurzů na desítku populárních workshopů a fotografických přednášek. Během několika dalších let přednáší, vede několik bloků Rekvalifikačních kurzů, Večerní školu a množství individuálních školení s širokým tématickým záběrem. Aktuálně má za sebou přes 350 kurzů, workshopů a individuálních konzultací, jimiž prošlo několik tisíc účastníků.

Od roku 2000 působí jako novinář, odborný redaktor a psavec s širokým záběrem – od recenzí a odborných testů, přes texty, filmové a hudební recenze, až po odborné publikace a scénáře.

Worskhop fotografického tisku

Worskhop fotografického tisku

Tiskněte své velkoformátové fotografie jako profesionálové

Úroveň kurzu: 2