Poprvé jsem se setkala s lidmi z jádra instagramové komunity 17. listopadu 2014. Bylo to u příležitosti PR akce pro jednoho z mých klientů. Instagram byl tehdy v plenkách a já s ním neměla příliš zkušeností.

Očekávala jsem tedy skupinku zakřiknutých fotografů, kteří přijdou, něco vyfotí a zase odejdou. Realita byla k mému milému překvapení diametrálně odlišná. Parta mladých kluků a holek, kteří měli plno společných témat, s lehkostí konverzovali o všem možném a u toho jen tak by the way fotili v rámci dané akce mě s přátelskou samozřejměostí vzala mezi sebe, zapojila mě do hovorů. Vlastně se vůbec nikdo netvářili jako někdo, kdo má na svém instagramovém kontě desítky tisíc followers. Co vám budu povídat skončilo to parádním mejdanem, na který jsem ještě dlouho vzpomínala.

Tuhle svoji první zkušenost s českou instagramovou komunitou jsem si v průběhu následujících let vlastně už jen potvrzovala. Zjistila jsem, že Instagram více než jakákoli jiná síť či skupina na světě sdružuje lidi z různých měst, různých názorů, různých povah, ale přece jen mají jedno společné – lásku k Instagramu a focení. A je jedno, jestli je vám 13 nebo 40, jestli máte 500, 5 000 nebo 50 000 followers. Tahle česká „parta“, která čítá v úzkém jádru několik desítek a v tom širším stovek lidí je otevřená všemu novému, novým lidem, zkušenostem a příležitostem.

Taky proto se pravidelně organizují pro všechny otevřené „instameety“, tedy foto-setkání, na která může přijít kdokoli, fotiot cokoli a s kýmkoli se bavit. Vždy je to den polný legrace, báječných setkání, nových zkušeností a inspirace. Přijďte také někdy mezi nás, sledujte @igerscz na Instagramu a žádná takováhle akcička vám nikdy neunikne ;-).

Aki Votrubová

Pozn.: Chcete-li Aki poznat osobně, určitě přijďte na některý z jejích kurzů.