Jarmila Hromádková je majitelkou značky Spirit Beads a byla naším prvním hostem na workshopu InstaPhoto Breakfast. Tito hosté mají za úkol přiblížit účastníkům jejich práci na sítích a tím inspirovat další. Jarča a její značka Spirit Beads je pro mě synonymem absolutní preciznosti, dokonalosti a lásky, která je do každého produktu, který ji projde rukama vložena. Mám radost, že vám můžu alespoň malinko přiblížit její práci a představit značku, která právě hýbe Prahou..

Jaru, možná bychom měly začít úplným představením Tvé značky. Jak to všechno začalo, kde přišel prvotní impuls a nápad zrealizovat Spirit Beads?

Ono to vlastně celé vzniklo úplnou náhodou bez žádného záměru podnikání. Po 8 letech jsem dala výpověď v jedné korporaci a odjela si vyčistit hlavu na 2 měsíce na Bali. Zároveň jsem chtěla přijít na to, co chci v životě vůbec dělat. Bylo to zrovna před Vánoci a tak jsem kamarádům a rodině vytvořila z dlouhé chvíle náramky. A tak to celé začalo. 🙂

Pracuješ od začátku Spirit Beads se sociálními sítěmi nebo jejich užívání přišlo až časem?

Určitě. Vlastně sociální sítě můžou tak trochu za Spirit Beads :-). Kdyby právě přátelé a rodina nedali tenkrát na facebook fotky náramků, které jsem jim dala a jejich přátelům na facebooku se to nelíbilo, nevznikl by ani impuls k tomu s tím začít.

Když se podíváš na začátek Tvého podnikání a užívání sociálních sítí a srovnáš jej s dneškem. Kde vidíš největší změnu a progres?

Teď jsi mě trochu rozesmála. Mám pocit, že já vlastně všechno od začátku až do teď dělám stejně. Spíš jak média jako je facebook a instagram uvádí novinky, například instastories, tak se nimi snažím jen držet krok. Dávám si samozřejme i víc záležet na úpravě fotek a vkládání hashtagů, ale také vím, že stále je co zlepšovat.

Myslíš si, že v dnešní době může fungovat firma bez podpory sociálních sítí?

Myslím si, že určitě může. Hodně také záleží, na co je daná firma zaměřená. Ale také si myslím, že je škoda jich nevyužít. Já bych si například Spirit Beads bez sociálních sítí nedokázala představit. Ale to už je spíš i moje každodenní závislost 🙂

Byla jsi našim čestným hostem na historicky první Insta Photo Breakfast. Jak se Ti worskhop líbil a pokud by jsi ho měla doporučit, komu a proč?

Ještě jednou děkuji za pozvání a za super zkušenost, nové rady, triky a tipy. Jelikož jsem zvědavý člověk, ptala jsem se na Insta Photo Breakfast účastníků, proč se vlastně přihlásili? A většina odpovídala, až na pár vyjímek, že tam byli kvůli zdokonalení své práce. Všichni se chtějí prostě jen naučit hezky fotit a mít hezký instagram. A ja souhlasím a  určitě bych váš kurz doporučila všem, protože jak sama dobře vím – nikdy nevíte, co na vás v budoucnu čeká :-).

Úvodní foto: Evey Taylor lektorka kurzu