Dlouho jsem uvažovala nad tím, jak by se daly oživit naše kurzy. Několik měsíců jsem mluvila o tom, že by mohlo být dobrým řešením omladit tým našich lektorů, až jsem se letos v létě konečně odhodlala začít podnikat změny. Trvalo to rok, ale nakonec jsem se utvrdila v tom, že to bude pozitivní pro AFOP i všechny návštěvníky našich kurzů.

Hodně jsem všechno konzultovala s Romčou, která u nás před létem odstartovala kurz Marketingu nejen pro fotografy, který je na českém foto trhu unikátní záležitostí. Tehdy mě upozornila na mladého lifestyle portrétního fotografa Petra Klempu, jehož portréty jsou „fresh“, trendy a výrazné, takže si je člověk okamžitě zapamatuje. Líbilo se mi, že má Petr velmi dobře vypilovaný rukopis a navíc organizuje workshopy jak své, tak i jiných lektorů pod hlavičkou X-Perience Academy. Předpoklad pro to, že se vám budou jeho kurzy v AFOPu líbit, byl více než jasný. S Petrem jsme si plácli a po dvou workshopech Dynamického lifestyle portrétu, které jste v rámci AFOPu měli možnost již absolvovat, mi bylo jasné, že jsem učinila dobré rozhodnutí.

Hledat na českém fotografickém trhu něco, co by se, byť jen trochu, lišilo od zajetých standardů, je hrozně těžké. Málokdo je ochoten vykročit za zónu komfortu a začít věci dělat jinak, pokud se chce člověk posouvat stále kupředu, nezbyde mu nakonec nic jiného. S workshopem Petra Klempy jsem vykročila za „afopáckou“ zónu komfortu, kde se začaly dít zázraky. Po dlouhé době jsem na kurzech viděla mladé lidi s neutuchajícím zájmem o fotku. Byla jsem z toho nadšená já, Petr, ale i samotní účastníci. Na tomhle kurzu si totiž můžete být jisti, že už jen výběr místa a modelky vás bude bavit. Pokaždé je to úplně jiné!

Když jsme náš společný první kurz vyhlásili v kavárně Bibloo, i já sama jsem byla zvědavá, co nás bude čekat. Ten prostor byl už na první pohled opravdu jedinečný. Jemné fialovo-růžové světlo, linoucí se celým prostorem, dodávalo workshopu magickou atmosféru a fotkám neuvěřitelný náboj. Když jsem viděla, jaké fotky si odnášeli samotní kurzisté, byla jsem maximálně spokojená a věděla, že tenhle kurz je přesně to, co jsem hledala.

Z tohoto důvodu jsem se těšila na další, na který jsme účastníky pozvali do Vinohradské tržnice. Jediná má obava byla z toho, aby fotky nepřišly o svůj náboj kvůli absenci zmiňovaného světla. Naštěstí jsem velmi rychle zjistila, že mé obavy byly naprosto liché. Sami se o tom můžete přesvědčit v galerii fotek.

Kurzu určitě dodává na atraktivitě i to, že je Petr otevřený, trpělivý a energický lektor. Od prvního slova ho rádi posloucháte a všechno, co říká, mu věříte. Ze své praxe vám prozradí všechno, nic si nenechá pro sebe! Nemusíte se tedy bát, že byste odcházeli bez zodpovězeného dotazu. A pro ty, kteří mají rádi techniku FUJIFILM, nebo si rádi osahají i jinou než tu, co mají doma, máme také dobré zprávy. Na kurzech Petra Klempy je možné si zapůjčit všechny dostupné modely těchto fotoaparátů a objektivů.

„Jsem rád, že jsem díky vašemu workshopu mohl fotit po boku mého oblíbeného fotografa Petra Klempy a vidět, jak jeho tvorba vzniká. Nadšený jsem byl i z výběru modelky Elizabeth Janků a v neposlední řadě se mi líbilo, že jsem si mohl vyzkoušet i focení na Fujifilm, což pro mě také byla nová věc. Z workshopu jsem si odnesl spousty nových poznatků a jsem rád že jsem se ho zúčastnil,“ účastník workshopu Dynamický lifestyle portrét. 

Jestli tedy mohu po dvou uskutečněných kurzech s Petrem naši spolupráci zhodnotit, musím uznat, že rozhodnutí jít cestou zážitkových kurzů, bylo to nejlepší, co jsem za poslední dobu udělala.

V současné době pro vás chystáme další kurzy, které vám nabídnou stejně kvalitní zážitky. Sledujte tedy naše stránky, které v blízké době také dostanou nový kabát, takový, aby zapadl do nového a dynamického AFOPu.