Na rozhovor s Míšou jsem se moc těšila, jelikož ji sama sleduji a baví mě 🙂 Míša mě překvapila svou vstřícností, nadhledem a až dětskou radostí z maličkostí. Nejenže je krásná ale je to také moc milá, bezprostřední a usměvavá holka, která vám prozáří den už jen tím, že vejde do místnosti. Užijte si rozhovor a určitě zavítejte na její Instagram.

1)Míšo, jsi známá blogerka a tvůj Instagram denně navštíví několik desítek, ne-li stovek followerů. Jak často se s nimi snažíš udžovat kontakt?

Snažím se každý den přidávat jednu fotku. Je pravda, že někdy se podaří i tři fotky za den a někdy zase nemám inspiraci vůbec žádnou. Tak raději nedám nic. Mám odzkoušeno, že Instagram musí fungovat jako celek, ne jako jednotlivé fotografie. Na jednotlivé fotografie naženeš lajky, ale na celek followery.

2) K Instagramu nedávno přibyla i služba Insta-stories. Využíváš ji společně s Instagramem?

Dlouho jsem se tomu bránila, stejně jako Snapchatu. Poslední měsíc natáčím a přidávám fotky na Instastories každý den. Je však pravda, že víc jak videa s mluveným slovem dávám fotky, které se mi nehodí právě do feedu.

3) Když člověk projíždí tvůj Instagram, jde především o účet blogerky, modelky nebo Míši Štoudkové? Máš nějakou instalinii, které se držíš?

Linii nemám, ale soustředím se na to, abych něco ukázala. Takže nejraději mám svůj Instagram, když jsem někde na cestách. Fotí se tam lépe a má to šmrnc. Spoustě lidí můžu takhle ukázat, jaká ta země, ve které právě jsem, opravdu je.

4) Je obecně známo, že nad insta fotkama lidé více přemýšlí. Aranžují je, snaží se vytvořit pocit “dokonalé” fotografie. Jak to máš s focením ty? Fottíš spíše pocitově nebo se snažíš dodržovat nějaké fotografické zásady?

Tady bych navázala na předchozí otázku. Fotím pocitově to, co se mi líbí a místa, které chci. Mám raději čisté fotky s bílým podtónem. Celkově pak účet vypadá čistší. Filtry používám jen občas. Spíš fotku zesvětlím a přidám trochu kontrastu.

5) Jako modelka sama víš, jak se před objektivem tvářit, chovat, co ukázat nebo naopak skrýt. Máš nějaké tipy a rady pro čtenářky, jak vypadat na fotce prostě dokonale? 

Samozřejmě vím, jaký úhel mi sluší nejvíc a jak se mám postavit, abych zakryla nedostatky. Dokonale? Nevím, nemyslím si, že to vždycky jde. Na selfiečka je ale hodně důležité světlo a když se fotím v plavkách, tak nikdy nefotím v poledne (tohle světlo dost rozšiřuje):)))) Co se týče různých aplikací na zeštíhlení atd., tak sem zásadně proti – je to už takový podvod pro vaše fans, takže se ukazuju spíš tak, jak jsem a když se mi něco nezdá, raději fokku nepostuji. Přiznám se, že občas vyhlazuji a sjednocuji kůži nebo pleť. Ale určitě to není na denním pořádku.


Máte-li chuť se dozvědět, jak se na Instagramu zviditelnit a dát tak o sobě vhodně vědět, zkuste náš workshop Jak být úspěšný na Instagramu nejen díky fotkám.