Vážení příznivci Ateliéru fotografické praxe,

Nemáte ještě plány na víkend? Doražte za námi na festival současné fotografie FOTOEXPO! Již tuto sobotu v Národním domě na Vinohradech se v našem koutku dozvíte nemálo informací o fotografickém workflow. Lektoři Vítek Mádr a Martin Sahula budou připraveni vám v několika blocích poradit, jak na produktovou fotku a nebo její postprodukci. Společně s kolegy ze společností EIZO, SONY a ZEISS budete v té nejlepší péči. Těsíme se na vás!

I na měsíc říjen jsme pro vás připravili malou soutěž, tentokrát na téma “mlhový opar”. A hrajeme o fotopapíry, které věnovala společnost Quentin. Zároveň touto cestou gratulujeme Pavlu Šidlovi, vítězi záříjové soutěže s jeho vítěznou fotkou na téma “cestovatelská fotografie”.

Pokud máte místo soutěžního adrenalinu raději klid a pohodu, máme pro vás opět velkou sadu pravidelných rozhovorů s fotografickými osobnostmi české scény. V září jste měli možnost poznat skvělé fotografy z exkluzivní skupiny združující se pod značkou FUJIFILM. Rozhovory naleznete pravidelně každou středu na našem blogu fotografických osobností.

Opakovaně od vás dostáváme dotazy na dva konkrétní workshopy. Vaše přání jsme rádi vyslechli, a tak vězte, že s lektorem Petrem Pěluchou se můžete opět setkat na dvoudenním Svatebním workshopu a lektorem Kamilem Rodingerem se můžete znovu podívat do Tajů reportážní fotografie.

Nezávisle na tom, jaké bude podzimní počasí, přejeme vám dobré říjnové světlo!

Za tým AFOPu,
Veronika Šimáčková