S rychlým, snadno přenosným a skvěle vypadajícím fotoaparátem Nikon 1 S2 vždy zapůsobíte.

Společnost Nikon rozšiřuje svou řadu rychlých a snadno přenosných fotoaparátů systému Nikon 1 o skvěle vypadající model Nikon 1 S2. Tento brilantní nový přístroj je plně vybaven k zachycení jedinečnosti každého okamžiku, vyznačuje se snadným ovládáním a vynikajícím vzhledem.

Bleskurychlé pokročilé hybridní automatické zaostřování Nikon snadno zaostří i ty nejrychlejší objekty a nejrychlejší sériové snímání na světě zachytí každý zlomek sekundy probíhající akce rychleji, než můžete pozorovat její průběh. Nikon 1 S2 vždy potěší kvalitou jím pořízených snímků a stejně oslnivé výsledky poskytne i v oblasti videosekvencí. Fotoaparát je chytrou volbou pro bezproblémové filmování a produkuje plynulou, ostrou stopáž. Fotoaparát je vynikající volbou pro zachycování světa doposud nedostižným způsobem.

Nikon 1 S2 bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 11 690 Kč (v kitu s objektivem 1 Nikkor 11 – 27,5 mm).

Souhrn klíčových vlastností:

Velký obrazový snímač CMOS s 14,2 milionu pixelů: citlivý obrazový snímač formátu CX s konstrukcí bez optického antialiasingového filtru. Zachycuje ostře jemné struktury a produkuje ostré a brilantní snímky.

ISO 200–12 800: automatická regulace citlivosti ISO v rozsahu 200–6 400; možnost zvýšení citlivosti až na hodnotu ISO 12 800. Při fotografování s využitím citlivosti ISO 12 800 potlačuje obrazový šum sofistikovaná redukce šumu.

EXPEED 4A: zaručuje rychlé pořizování vynikajících snímků a HD videosekvencí.

Jednoduché ovládání: rychlé, přesné a inteligentní automatické funkce fotoaparátu. Fotoaparát nabízí 7,5cm (3“) monitor LCD s 460 000 pixely, intuitivní menu a optimálně rozmístěná tlačítka.

Pokročilý hybridní AF: 135bodový systém automatického zaostřování. Obsahuje 73 zaostřovacích polí s podporou fázové detekce pro rychlé a přesné zachycení každé akce.

Bleskurychlá snímací frekvence: fotoaparát umožňuje pořídit deset snímků RAW frekvencí až 20 sn./s při použití kontinuálního zaostřování, resp. frekvencí až 60 sn./s při pevném zaostření před expozicí prvního snímku série.

Magické videosekvence: záznam Full HD (1 080p) videosekvencí (poměr stran 16 : 9) při snímací frekvenci 60p.  Elektronická redukce vibrací umožňuje dosáhnout nerozmazané stopáže HD videosekvencí pořízených při nastavení 1 080/30p nebo 720/30p. K dispozici je také extrémně zpomalený záznam frekvencí 400 sn./s nebo 1 200 sn./s.

Fotografování během záznamu videosekvencí: jednoduchým stisknutím tlačítka spouště lze pořizovat statické snímky ve vysokém rozlišení i během filmování. Rovněž lze použít novou funkci Automatické pořizování snímků, kteráprovádí analýzu každého záběru a při dosažení optimálních podmínek provede automatickou expozici snímku.

Kinematografické režimy videosekvencí: Zpomalený záznam, Zrychlený záznam, Trhaný obraz a 4s videosekvence.

Živé nastavení: snadné zmrazení pohybu, úprava jasu nebo rozmazání pozadí a následné pořízení snímku v okamžiku požadovaného vzhledu obrazu na monitoru.

Inovace systému Nikon 1: režim Zachycení nejlepšího okamžiku (s novou funkcí Aktivní výběr a funkcí Inteligentní výběr snímku) a Pohyblivé momentky.

Kreativní paleta: umožňuje aplikovat umělecké filtry ve studiové kvalitě pomocí multifunkčního voliče fotoaparátu ještě před pořízením snímků.

Snadno přenosný design Nikon 1: výrazný, krásný a perfektně minimalistický design. Působivě malé a lehké tělo fotoaparátu je dostupné v moderních barevných provedeních ice white, matte black, lipstick red a sunshine yellow.

Objektiv 1 NIKKOR dodávaný s sadách: s extrémně plochým objektivem 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5–5,6 se zoomem zachytíte i ty nejméně očekávané okamžiky.

Bezdrátový mobilní adaptér WU-1a: volitelný adaptér umožňující snadný přenos vysoce kvalitních snímků z fotoaparátu Nikon 1 do chytrého zařízení pro okamžité sdílení.

AFS_400E_FL_ED_VR_aNikon uvádí světelný objektiv AF-S NIKKOR 400 mm f/2,8E FL ED VR s nízkou hmotností, který nabízí maximální přesnost v libovolném fotografickém nasazení.

Společnost Nikon uvádí nový superteleobjektiv s vysokou světelností a pevnou ohniskovou vzdáleností, lehký AF-S NIKKOR 400 mm f/2,8E FL ED VR. Nový superteleobjektiv formátu FX je zkonstruován tak, aby poskytoval maximální přesnost při libovolné rychlosti fotografování, a je ideální pro profesionální fotografy sportu a fotoreportéry požadující špičkovou výkonnost. Elektromagnetické ovládání clony zaručuje přesné nastavení clony a vyznačuje se extrémně nízkou chybovostí. Nová optická konstrukce využívá 16 čoček ve 12 členech včetně dvou fluoritových optických členů a dvou optických členů ze skel ED. Nový superteleobjektiv je díky použití fluoritových optických členů ve své konstrukci výrazně lehčí než předchozí model, a jeho hmotnost činí pouhých cca 3 800 g. Ergonomická vylepšení zahrnují nově tvarovaný prstenec se stativovým závitem, který nyní obsahuje ložiska pro plynulou změnu nastavení mezi orientací na šířku a na výšku. Tělo objektivu nabízí profesionální odolnost proti prachu a vlhkosti, zatímco fluorová vrstva aplikovaná na ochranný skleněný člen ve tvaru menisku účinně odpuzuje vodu, prach a nečistoty, aniž by ovlivňovala kvalitu obrazu.

AFS_Telecon_TC14E3_bNový telekonvertor 1,4×

Společnost Nikon uvádí rovněž nový AF-S telekonvertor TC-14E III, který prodlužuje o 40 % ohniskovou vzdálenost vybraných objektivů NIKKOR. Telekonvertor je vhodný pro použití se světelnými objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností i se zoomem a nahrazuje současný AF-S telekonvertor TC-14E II. Vyznačuje se menší stavbou a vylepšenou ergonomií a je ideální pro fotografy sportu, fotoreportéry a fotografy zvířat v přírodě, kteří chtějí prodloužit dosah svých objektivů.

Pro získání dalších informací o oceněných výrobcích Nikon navštivte webovou stránku.