Společnost Nikon uvedla nový špičkový fotoaparát Nikon s vysokým rozlišením, výjimečně všestranný Nikon D810.

Nový fotoaparát s vysokým rozlišením, který zvládne veškeré fotografické situace. Tento neuvěřitelně všestranný fotoaparát s 36,3 milionu pixelů zachytí vše od jemných struktur po rychlé pohyby a překoná veškerá vaše očekávání.

Kompletně přepracovaný přístroj překonává svého předchůdce neporovnatelnou kvalitou obrazu, vysokou rychlostí a všestrannými Full HD videosekvencemi, a stává se tak novým standardem v oblasti fotografie s vysokým rozlišením. Zcela nový obrazový snímač fotoaparátu ve formátu FX, extrémně široký rozsah citlivostí ISO a systém zpracování obrazu EXPEED 4 zaručují nedostižnou ostrost obrazu, bohatou tonalitu a nízkou úroveň šumu při všech citlivostech.

Nový fotoaparát je tím nejlepším studiovým i exteriérovým nástrojem v oblasti práce s obrazem pro pokročilé fotografy, kteří chtějí realizovat své tvůrčí vize s vysokou úrovní detailů.

Souhrn klíčových vlastností:

Nový obrazový snímač formátu FX s 36,3 milionu pixelů: zaručuje špičkovou úroveň detailů obrazu a nabízí vynikající všestrannost při tvorbě výřezů.

Extrémně široký rozsah citlivostí k působení světla: rozsah ISO 64–12 800 s možností dalšího rozšíření až na hodnoty ekvivalentní ISO 32–51 200.

Sériové snímání s frekvencí až 7 sn./s: nekompromisní snímky v plném rozlišení pořizované frekvencí až 5 sn./s. Snímky s 15,3 milionu pixelů pořizované frekvencí až 7 sn./s při použití formátu DX.

EXPEED 4: zvyšuje celkovou úroveň výkonnosti fotoaparátu.

Automatické zaostřování nejvyšší úrovně: 51bodový AF modul Multi-CAM 3500FX s možností použití 9, 21 nebo 51 zaostřovacích polí a citlivostí až do hodnoty −2 EV
(ISO 100, 20 °C).

Skupinová volba zaostřovacích polí: zaručuje rychlé zachycení objektu a lepší izolaci pozadí i v náročných světelných podmínkách.

Funkce D-Movie s více formáty obrazu: zaznamenává Full HD (1 080p) videosekvence založené na formátech FX a DX snímací frekvencí 50p/60p. Během filmování je k dispozici rovněž celý rozsah citlivostí ISO začínající hodnotou ISO 64 a možnost volby času závěrky, clony a úrovně záznamu zvuku.

Formát RAW velikosti S: produkuje 12bitové nekomprimované soubory Nikon NEF s bohatou gradací, které umožňují rychlejší přenos snímků a plynulejší postprodukci.

Systém Picture Control 2.0: obsahuje novou předvolbu Ploché pro snazší postprodukci a získání maximálního dynamického rozsahu; umožňuje jemné doladění úrovně detailů s využitím parametru Zřetelnost.

Extrémně ostrý obraz: nová konstrukce závěrky/zrcadlového boxu a funkce závěrky s elektronickou první lamelou zajišťují získání nejostřejších možných výsledků.

Monitor s nastavitelným barevným podáním: antireflexní 8cm (3,2˝) monitor RGBW LCD s 1 229 000 pixely. Umožňuje přizpůsobit vyvážení barev a jas v libovolném směru.

Živý náhled s funkcí rozděleného zvětšeného zobrazení: umožňuje zcela přesnou kontrolu vyrovnání a ostrosti snímků. Je dostupný pomocí tlačítka „i“.

Rychlá a odolná závěrka: závěrka z kompozitu Kevlaru/uhlíkových vláken nabízí zpoždění 52 ms, standardní životnost 200 000 pracovních cyklů, časy v rozmezí 1/8 000 až 30 s a synchronizaci blesku až do 1/250 s.

Neomezené sériové snímání: umožňuje pořizovat bezpočty snímků JPEG a produkovat špičkové snímky světelných stop.

Baterie EN-EL15 s vysokou kapacitou: extrémně kompaktní a lehká dobíjecí lithium-iontová baterie s kapacitou 1 900 mAh (7 V). Umožňuje pořídit až 1 200 statických snímků1 na jedno nabití.

Paměťová média: dva sloty pro paměťové karty zaručující plynulé fotografování. Jeden slot pro rychlé karty CF standardu UDMA 7 a jeden slot pro rychlé karty SD s vysokou kapacitou (SDXC) a karty standardu UHS-I.

Odolné tělo z hořčíkové slitiny: rozsáhlé utěsnění proti prachu a klimatickým vlivům zaručuje odolnost fotoaparátu D810 proti vlhkosti a prachu.

Kabelové a bezdrátové spojení: podpora sítí Ethernet a bezdrátových sítí LAN. Chcete-li se připojit, použijte volitelnou komunikační jednotku UT-1 v kombinaci s bezdrátovým síťovým rozhraním WT-5.

Pro získání dalších informací o oceněných výrobcích Nikon navštivte webovou stránku.