22.únor 2018, Saitama, Japan – Tamron Co., Ltd. (Prezident & CEO: Shiro Ajisaka; Headquarters: Saitama City), přední výrobce optiky pro různé aplikace, oznamuje vývoj nového vysokorychlostního standardního zoomového objektivu pro full-frame digitální zrcadlovky, 28-75mm F/2.8 Di III RXD (Model A036). Toto signalizuje plány Tamronu na další rozšíření a zlepšení řady objektivů pro digitální full-frame bezzrcadlovky, kromě objektivů pro digitální zrcadlovky a další bezzrcadlovky.

Model A036 přináší vynikající optický výkon včetně mimořádné kvality obrazu a krásných efektů rozostření pozadí /bokeh/. Fotografové mohou využívat dynamické širokoúhlé záběry jako nikdy předtím díky minimální zaostřovací vzdálenosti 0,19m při nastavení nejkratší ohniskové vzdálenosti zoomu. Užitečnost a všestrannost jsou vylepšeny kompaktním rozměrem (pouhých 117,8 mm) a nízkou hmotností (550g).

Model A036 obsahuje zcela nový vysokorychlostní a přesný pohonný systém AF. Jednotka krokového motoru RXD (Rapid eXtra-silent stepping Drive) pracuje s pozoruhodnou tichostí, což je ideální pro natáčení videa. Objektiv je vybaven konstrukcí odolnou proti vlhkosti, kterou oceníte při fotografování venku, a hydrofobní fluorovou povrchovou úpravou, která je vysoce odolná proti otiskům prstů a nečistotám. Model A036 je navíc kompatibilní s funkcí systému Sony – “Direct Manual Focus (DMF)”- což umožňuje tomuto novému zoomu plně využít pokročilých funkcí, které zajišťují pohodlné uživatelské zážitky.

Hlavní vlastnosti:

  1. Vynikající optický výkon, mimořádná kvalita obrazu a skvělé efekty rozostření pozadí /bokeh/, které jsou poskytnuty díky vysoké světelnosti F/2.8.
  2. Nízká hmotnost (550 g) a kompaktní rozměry (117,8 mm).
  3. Minimální zaostřovací vzdálenost 0.19m při širokoúhlém nastavení a 0.39 m na nejdelší ohniskové vzdálenosti.
  4. Nový krokový RXD motor autofokusu je mimořádně tichý a díky tomu ideální pro nahrávání videa.
  5. Vzrušující design nové generace
  6. Konstrukce odolná proti vlhkosti a fluorová povrchová úprava proti nepříznivým povětrnostním podmínkám.
  7. Kompatibilní s funkcí “Direct Manual Focus (DMF)”, která umožňuje fotoaparátům Sony okamžitě přepínat mezi automatickým a ručním ostřením.

* Specifikace, vzhled, funkčnost atd. mohou být změněny bez předchozího upozornění.

O společnosti Tamron CO., Ltd.

“New Eyes for Industry“ je filozofií Tamronu. Toto krédo je v souladu s postavením společnosti Tamron, jako komplexního výrobce široké palety originálních optických produktů, od výměnných objektivů pro zrcadlovky až po různá optická zařízení určena pro koncové uživatele i OEM. Tamron vyrábí optické produkty, které přispívají do řady různých technických odvětví, a bude i nadále věnovat svou kreativitu a technickou zručnost vývoji a výrobě špičkových optických zařízení. Tamron si také plně uvědomuje svoji odpovědnost vůči životnímu prostředí a usiluje o zachování přírodního prostředí v rámci všech svých obchodních aktivit.

Řada optických produktů:

Výměnné objektivy pro klasické i digitální zrcadlovky, objektivy pro videokamery, objektivy pro automobilové aplikace, IP + CCTV objektivy, objektivy pro infračervené kamery s dlouhou vlnovou délkou, ultra-precizní optické komponenty a jiné.