Ariana je jako anděl. A to bez jakéhokoliv patosu či nadsázky. Její klid, vyrovnanost a sebevědomí ( v tom nejlepším slova smyslu) jsou až dechberoucí. Přečtěte si článek o tom, jak začínala, co právě dělá ale i to, co plánuje do budoucna. Seznamte se s Arianou…

Tvoje původní profese byla vizážistka. Vzpomínáš si, kdy přišel ten moment, kdy jsi ji zatoužila skloubit s prací fotografky?

Každá vizážistka je závislá na fotografech. Na sociálních sítích jsou sice nejúspěšnější autentické fotografie klientek mobilním telefonem, ale oficiální portfolio se bez fotografií na úrovni neobejde. Navíc je samozřejmě zapotřebí ho neustále obnovovat.

Během své vizážistické kariéry jsem poznala řadu úžasných fotografů, většina z nich jsou stejně báječní, jako se jeví navenek. Narazila jsem ale i na faleš a přetvářku a řekla jsem si, že pokud takový člověk dokáže udělat krásné fotky, pak já se musím naučit udělat lepší. A šla jsem si koupit foťák.

Co tě na práci fotografky baví, co je pro tebe naopak složitější?

Nastavení fotoaparátu a světel byl pro mě oříšek Naopak retuš je přirozeným pokračováním líčení. Ve chvíli, kdy člověk zná ideální poměry tváře, uvědomuje si kresbu světla a stínů na tváři. Pak je snadné rozlišit, co je vada obličeje a co je přirozený rys. Co je lepší retuší potlačit a co naopak zvýraznit.

Tvůj styl je velmi něžný,ženský. Je to proto, že sama jsi taková a chceš aby tvoje jméno a práce byla spojována právě s tímto konceptem nebo se nebojíš ani vybočit a nafotit něco zcela odlišného?

Nelíbí se mi, kam se poslední dobou líčení a focení žen posunulo. Dívky chodí zmalované jako matrjošky, pomocí makeupu ze sebe dělají někoho jiného. Nechávají se fotit ve vyzývavých pozách ve spodním prádle a pak fotky dají na facebook. Já vidím ženu jako křehkou, přesto smyslnou bytost, která se nemusí odhalovat, aby ukázala svoji krásu. To samé platí u líčení. Mělo by pouze podtrhnout krásné rysy, neměnit charakter tváře.

Mám ale v plánu i odlišný koncept: ráda bych se zaměřila na focení žen plnějších tvarů, nebo si zkusila mužské akty. Mám v plánu ženy oblékat a muže svlékat

Je něco, co tě na fotografii překvapilo, něco, co jsi absolutně nečekala?

Spoustě lidem přijde velmi snadné, stoupnout si za objektiv a tzv. “něco blejsknout”, obzvláště v době, kdy fotí “téměř” každý ať už na Instagram či na jiné sociální sítě.

Vždy jsem si myslela, že hlavní náplní fotografa je focení. Ale ve skutečnosti samotným focením trávím velmi málo času. Nejvíce mi zabere vymýšlení nových stylingů, dekorací a postprodukce. Samotné focení mi většinou trvá maximálně hodinu.

Zmínily jsme sociální sítě. Co Ty a sociální sítě? Používáš je a jsi jejich fanoušek?

Sociální sítě jsou skvělý marketingový nástroj. Mohu díky nim komunikovat s klienty a lidmi, které zajímá moje práce. Učinit je součástí svých projektů a navázat skutečná přátelství. Velmi si vážím všech lidí, kteří mi sledováním vyjadřují podporu.

V osobním životě se ale například vůbec nelíčím, nemám ráda, když mě někdo fotí, nemám televizi ani rádio a dlouho jsem žila bez facebooku. Moje priority jsou jinde

Pokud se podíváš do budoucna, kde se vidíš? Kam se bude ubírat tvá práce? Co by jsi chtěla v tomto směru dokázat?

Připravuji vlastní malý ateliér, rekvalifikovala jsem se na grafičku a pracuji na projektu Royal Monograms, který se bude zaměřovat na tvorbu jemných ženských log a monogramů. Třetí projekt je zatím tajný.

Kdyby jsi měla jako fotografka  / vizážistka vzkázat ženám, které se chtějí fotit, ať už pro sebe či pro někoho jiného jakékoliv poselství, jaké by bylo?

V každé fázi svého života se žena cítí trochu jinak, vyzařuje jinou energii. Jednou je rozpustilá, jindy více smyslná, něžná apod.

Určitě bych vystřídala vícero fotografů, protože každý vidí ženu jinýma očima.

Více o kurzu a Arianě naleznete zde.