Lenka Foltýnová je vzděláním spíše grafického zaměření, ale jak víme to má velmi blízko k fotografii. Lenka je specialistkou na fotografie jídel, velkou výhodou je pro jí práci i cit pro styl a barevnost, která se odráží i ve stylizaci jídel ale i nejrůznějších produktů, které pak skvěle vyfotografuje. Spolupracuje s reklamními agenturami. Jejího umění využívají ale i restaurace, obchody a výrobci, takže její fotografie můžete potkat nejen v časopisech a reklamách, ale také na obalech potravin známých značek. Povídat si s ní o focení a hlavně o jídle bylo velmi osvěžující.

Lenko, ovládáte mimo jiné grafiku, marketing, foodstyling, ale především jste fotografka. Je obrovskou výhodou, že si umíte fotografované produkty také naaranžovat. Fotografujete ale i ostatní žánry. Co fotíte nejraději?

Nejraději fotím hodně zblízka. Prakticky cokoliv. Mám ráda struktury. Obecně se na všechno ráda koukám hodně zblízka. I na úplně obyčejné věci. Ve všem se dá najít zajímavý objekt k focení.

Copyright (c) Lenka Foltýnová

Copyright (c) Lenka Foltýnová

Myslela jsem si to, oko je nutné si trénovat i na jiných žánrech. Co vás přivedlo k fotografování jídla?

Byla to vlastně náhoda. Moc jsem si přála fotit. Tak mi osud dopřál. Chtěla jsem fotit, nicméně jsem neměla vzdělání. Začala jsem jako fotografka na Plastické chirurgii a popáleninách. Tam mě poslali z pracovního úřadu. Peníze tam byly až to poslední, proč by tam člověk chodil, ale byl to můj první ateliér, kde jsem pracovala. Měla jsem moc hodného kolegu Toníčka Krče. Myslím, že tam fotí dodnes. Má můj obdiv. Pak jsem pracovala v administrativě, ale zase na zajímavých místech jako Institut digitální fotografie a reklamní agentura Fiala & Šebek. V té době jsem si udělala svojí první (a  jedinou) vernisáž. Byly to takové abstraktní fotografie. Záhy jsem dostala nabídku pracovat v ateliéru, kde se fotilo jídlo a to byl zlomový okamžik.

Copyright (c) Lenka Foltýnová

Copyright (c) Lenka Foltýnová

Jaký je váš vztah k jídlu, myslím mimo jeho fotografování?

Ráda vařím a zajímám se o to, co jím a s čím přitom pracuji. Nejlepší ovšem je, když má člověk tu možnost a vařit z toho, co si sám vypěstuje. Ten pocit se nedá popsat. A když se to ještě zkombinuje s krásným receptem, je to radost. Zkuste si třeba uvařit ratatouille od Julia Child z domácí zeleniny a nebudete věřit, jak se po tom zapráší i když budete mít kolem sebe samé masožrouty.

Copyright (c) Lenka Foltýnová

Copyright (c) Lenka Foltýnová

Děkuji za tip, já pro změnu ráda peču – Nigella Lawson, to je zase můj tip. Věnujete se převážně produktové a reklamní fotografii, zde jsou nejrůznější úpravy velmi žádané. Co editace fotografií, jak upravujete?

V reklamních agenturách je všechno trošku jinak. Je tam spousta specialistů. Každý dělá něco. Já jim dodám fotografie bez retuší a ty dovede k dokonalosti retušér. Dokáže udělat divy. Na reklamní fotografii nemůže být jediná nedokonalost. Jinak samozřejmě fotografie upravuji. Většinou si vystačím s produkty od Adobe. Snažím se moc do nich nezasahovat. Takže si poladím jen barvy a podobně…

Copyright (c) Lenka Foltýnová

Copyright (c) Lenka Foltýnová

Jste velmi žádanou a vyhledávanou fotografkou, stíháte? Zvládáte vše sama nebo máte tým, který vám pomáhá?

Je to jako na houpačce, buď je práce hodně anebo zase málo. Když je jí méně, snažím se dohnat resty. Kolikrát ráno vstanu a říkám si, dneska nic nemusím, jenže zapnu počítač a večer zjistím, že ten krásný den je pryč a já celý den upravovala fotky… Tak to asi znáte, ne? Všechno si dělám sama. Samozřejmě, když jde o nějakou důležitější zakázku, ráda k sobě někoho vezmu, ono přece jen, fotit jídlo není práce pro jednoho. Je to dost náročné. Vše se rychle kazí a na fotkách je všechno vidět. Většinou za fotkou jídla stoji hodně lidí a ne jedinec.

Copyright (c) Lenka Foltýnová

Copyright (c) Lenka Foltýnová

Bohužel znám velmi dobře jak den rychle uteče a mám pocit, že jsem nic neudělala. Co připravujete? Budeme mít možnost vaše fotografie vidět někde pospolu?

Momentálně je k dispozici na Slovensku kuchařka Sendviče, kterou vydalo Line Art Group pro Mecom (slovenský masokombinát). S kolegou Alešem Otýpkou jsme dělali fotky všech receptů. Byla to krásná práce. Chystala jsem veškeré ty výborné recepty, nejen, že jsou krásné, ale ty chutě…  Takových krásných zakázek bych si přála víc.

Tomu ráda věřím, musím se po ní podívat. Inspirace – kam na ni chodíte? Máte nějakého fotografa jako vzor? Doporučíte nám vaše oblíbená jména nebo galerie?

Přiznám se, že jsem tak trochu samorost. Inspiraci si beru všude kolem. Koukám se kolem sebe. Kupuji si časopisy o vaření a inspiruji se fotografiemi ze zahraničí. Určitě mě hodně ovlivnil časopis Apetit. To je takový můj velký sen, pracovat tam.

Copyright (c) Lenka Foltýnová

Copyright (c) Lenka Foltýnová

Jaký je váš názor na stav současné české umělecké fotografie?

Myslím si, že s nástupem digitálních médií se mění hodně věcí i třeba pořekadlo „Co Čech to muzikant“ Myslím, že je to teď spíš o focení, než o hraní. Do galerie chodím spíš na klasické malíře, než na současné fotografy. Miluju architekturu a přírodu, takže nejlepší galerie, co znám, je jít ven.

Lenko, co vám přináší největší radost?

Největší radost mi dělá, když mám kolem šťastné a spokojené lidi. A ještě víc, když jim můžu nějakou malou radost přinést já. Třeba dneska jedu za maminkou a dovezu jí čerstvě natrhaný rybíz ze zahrádky. Takové maličkosti. Pak samozřejmě krásné světlo v krásné přírodě a volný celý den.

Copyright (c) Lenka Foltýnová

Copyright (c) Lenka Foltýnová

Tak tedy ta poslední otázka, která je vždy stejná pro všechny naše zpovídané osobnosti. Jakou radu byste dala těm, kteří chtějí fotit a kteří se chtějí prosadit?

Mít cíl a za ním si jít. Hlavně mít tu myšlenku pořád před očima. Bez toho totiž nemůžete dělat nic.

Lenko, děkuji vám za příjemný rozhovor. Vy naši milí čtenáři si nezapomeňte Lenčiny fotografie prohlédnout na jejím novém webu a povídat si s ní můžete na Facebooku.