Fujifilm uvádí na trh instantní tiskárnu fotografií pro chytré mobilní telefony, instax SHARE SP-1 — s vlastní aplikací nabízející různé šablon.

FUJIFILM Corporation (President: Shigehiro Nakajima) uvede na trh tiskárnu pro chytré telefony instax SHARE SP-1. Tiskárna umožňuje snadný tisk fotografií s využitím obrázků poslaných bezdrátově chytrým mobilním telefonem.

V mnoha zemích se mezi dívkami a mladými ženami ve věku kolem 20 let začínají těšit oblibě instantní fotoaparáty Fujifilm instax mini produkující tradiční analogové fotografie.

Chtěli jsme vyhovět požadavkům uživatelů, kteří chtějí vytvářet fotografie typu instax s využitím snímků z chytrých mobilních telefonů, a vyvinuli jsme tedy instax SHARE SP-1 umožňující snadný a rychlý tisk fotografií instax ze snímků z chytrých mobilních telefonů.

Pomocí vlastní stažené aplikace*1 je možno bezdrátově odeslat snímky z chytrého telefonu do tiskárny instax SHARE SP-1 a jednoduchým způsobem je okamžitě vytisknout ve formátu instax. Aplikace nabízí různé funkce, jako je např. zvětšení/zmenšení snímku a použití černobílého/sépiového filtru. K dispozici jsou rovněž různé šablony, díky nimž je tisk fotografií zábavnější. Šablona Real Time, která na fotografii vytiskne datum/čas, místo, počasí, teplotu a vlhkost, vytváří jedinečný originální exemplář každého snímku. Šablona Limited Edition označí každý tisk pořadovým číslem jako limitovanou edici, takže vaše vzpomínky na milované osoby budou ještě vzácnější. Šablona SNS vytiskne obrázky nahrané na sociální sítě (SNS)*2 včetně profilové fotografie a počtu „lajků“.

Společnost Fujifilm bude dále rozšiřovat řadu atraktivních funkcí fotoaparátů instax, které nabízejí zábavnou instantní fotografii a tisk snímků a umožňují komunikovat skryté hodnoty fotografie v různých aspektech „pořizování, uchovávání, dekorování a předávání.“

 

IS_1

 

*1:   Bezplatná aplikace pro telefony s OS Android a iPhone. Ke stažení z GooglePlay pro telefony s OS Aneroid a z App Store pro telefony iPhone. Android a Google Play jsou ochranné známky či registrované ochranné známky Google Inc. iPhone a App Store jsou ochranné známky Apple Inc. Ochranná známka iPhone je použita na základě licence společnosti Aiphone Co., Ltd.

*2:    Šablona je určena pro snímky nahrané na Facebook a Instagram. Facebook je ochranná známka nebo registrovaná ochranná známka společnosti Facebook, Inc. Instagram je ochranná známka nebo registrovaná ochranná známka společnosti Instagram, Inc.

1 Název výrobku: Tiskárna Fujifilm instax SHARE SP-1 pro chytré telefony

2. Základní charakteristika:

(1) Snadný a rychlý bezdrátový tisk fotografií z chytrých telefonů pomocí vlastní aplikace

(2) Snadná tvorba kopií pomocí tlačítka REPRINT.

(3) Vlastní aplikace nabízí různé šablony, díky nimž je tisk fotografií zábavnější

[1] Šablona Real Time

Na snímku je vytištěno datum/čas, místo, počasí, teplota a vlhkost. Šablona je vhodná pro fotografie z cest a vedení záznamů o růstu vašeho dítěte.

[2] Šablona Limited Edition

Každý tisk je označen pořadovým číslem jako limitovaná edice. Vzpomínky sdílené s vašimi blízkými tak budou ještě vzácnější. Tato šablona se doporučuje pro fotografie pořízené na večírcích a dalších akcích, kde se setkává mnoho lidí.

[3] Šablona SNS

Šablona vhodná pro tisk snímků nahraných na sociální sítě. Na snímku je vytištěna profilová fotografie a počet „lajků“, takže společně e sociální sítí nabízí ještě více zábavy.

[4] Čtvercová šablona

Tato šablona je vhodná pro fotografie oříznuté do čtvercového formátu. Vzpomínky můžete oživit dopsáním komentářů a sdělení.

 

IS_2

 

Film Instantní barevný film Fujifilm “instax mini” (V prodeji samostatně)
Rozměry filmu 86mm×54mm
Rozměry fotografie 62mm×46mm
Podporované rozměry obrazu 640×480 bodů
Tiskové rozlišení 10 bodů/mm (254 dpi)
Tiskové úrovně 256 úrovní na každou barvu (RGB)
Rozhraní

Standardní kompatibilita: IEEE802.11b/g, provozní frekvence: 2412 MHz až 2462 MHz (11ch), Metoda přístupu: Infrastruktura

Podporovaný obrazový formát JPEG
Doba tisku Záznam snímku – fotografický výstup (vysunutí): cca. 16 s
Napájení

• Dvě lithiové baterie CR2/DL CR2

• Síťový adaptér (v prodeji samostatně: AC-5VX)

Výdrž

Cca. 100 fotografií (při použití lithiových baterií CR2)

(Za našich zkušebních podmínek)

Spotřeba energie 2,5 W
Rozsah provozních teplot +5°C až +40°C (bez kondenzace)
Rozměry/hmotnost 101,6 mm × 42 mm × 122,5 mm/253g (bez baterií a kazetky s filmem)

Dotazy týkající se informací uvedených v této tiskové zprávě směřujte na nejbližší pobočku společnosti FUJIFILM.

Informace o dceřinných společnostech a distributorech společnosti Fujifilm jsou uvedeny na této adrese:       http://fujifilm.com/worldwide/

————————————————————————————————————————————————————–

Pokud byste si chtěli s fotoaparátem Instax zafotit, můžete to zkusit na našem kurzu Kouzlo Instaxu.