Poslední víkend v listopadu se uskutečnil první workshop Fotografování tance s Honzou Pelikánem. Honzu znám osobně doslova pár let a dokonce jsem mu stála i před objektivem. Myslela jsem si tedy, že si ho dokážu velmi reálně představit i jako lektora. A musím uznat, že jsem se nespletla. 

Na Honzově profilu najdete většinou fotky sportu a portrétů. To, že tam najdete i spoustu tanečníků a tanečnic, není náhoda, jak jsme zjistili právě na workshopu. Honza sám má totiž za sebou několik let taneční průpravy street dance. K jeho profilu se sluší dodat, že i ve svém mladém věku má za sebou spolupráce s firmami jako je RedBull, L’OREAL, Reebok a stojí i za fotografiemi letošní kampaně pro Coca-Colu.

Workshop probíhal ve Studiu Letec. Samotné studio je opravdu vzdušné a na všechny účastníky dýchalo příjemnou atmosférou. I proto budeme rádi služby pana Fauknera, majitele studia, rádi využívat i v budoucnu. Koncept kurzu měl Honza připravený vlastně ihned. Věděl, že nechce účastníky nudit zbytečnou teorií, ale raději ji jim vše ukáže právě v praxi. I proto pozval dva tanečníky – respektive jednoho tanečníka a jednu tanečnici. Na každém z nich chtěl ukázat, jak využít světlo dvěma různými způsoby. Něžné holčičí svícení s baletkou Aničkou v kontrastu s temnějším svícením break dancu. Jak se nám to povedlo, se můžete podívat na fotkách Honzy a jednoho z účastníků Roberta Pavlů.

Další termín workshopu je plánovaný na 16.2.2019. Veškeré informace, včetně registrace najdete zde.

“Kurz se mi moc líbil. Lektor byl přátelský, individuální přístup. Líbilo se mi možnost se kreativně vyřádit, zároveň se zeptat na cokoliv a oceňuji technické informace k nasvícení modelu.” Účastnice kurzu

Galerie Robert Pavlů

Galerie Honza Pelikán