Již dnes se konána adrese Husinecká 14  v Galerii Polagraph od 18. hodin vernisáž výstavy Noaha Žyly. Výstava potrvá od 1.2. do 31.3.2017 

Noah Žyla o sobě říká, že ho k Polaroidu přivedla potřeba si nějakou kreativní činností kompenzovat stres, kterému byl jako tiskový mluvčí nadnárodní společnosti vystaven. Všechno začalo, když před dvěma lety u rodičů objevil starý polaroidový snímek z 80. let, jenž ho inspiroval, aby touhle technikou začal fotit sám. A  protože v té době už firma Polaroid neexistovala, začal pátrat po jiných alternativách.

Tak se dozvěděl o filmech od firmy Impossible a také o naší galerii Polagraph, odkud si na zkoušku vypůjčil i svůj první Polaroid, tehdy pouze obyčejný základní model.

Jak tomu bývá, s prvními snímky Noah bojoval, stejně jako většina začínajících polaroidistů. To ho ale od dalšího focení neodradilo. Naopak – koupil si rovnou ikonický Polaroid SX-70 a začal se instantní fotografii věnovat naplno. Fotoaparát nosil všude s sebou a za pár měsíců se zdokonalil natolik, že můžeme dnes jeho fotky vystavit v galerii na Polaroid specializované.

Noah však nezůstal jen u jednoho fotoaparátu, ale stal se z něj pomalu sběratel. Vlastní zajímavou sbírku fotoaparátů, které nemá jen vystavené na poličce, ale pravidelně fotí s každým z nich.

Na jeho výstavě uvidíte průřez jeho tvorbou a na vernisáži vám osobně ukáže a popíše svůj polaroidový svět a svoji cestu k co nejlepším snímkům.

Noah Žyla je také prvním fotografem, jehož fotky vystavujeme v rámci naší snahy ukázat co fotí lidé na české polaroidové scéně – ne profesionální fotografové, ale spíše nadšenci, kteří dokázali svoje snímky vypiplat k dokonalosti – a my za ty roky v Polagraphu jejich cestu bedlivě sledovali.

Výstava bude zahájena 1. února v 18 hodin vernisáží, na které autor své dílo sám představí.

Polagraph je malinkou a útulnou galerií, jež je zaměřena právě na instantní fotografii a lomografii a dává tak prostor autorům, kteří se těmito technikami zabývají. Má za sebou již několik úspěšných výstav českých i zahraničních autorů. Zároveň je Polagraph místem, kde se pořádají pravidelné fotografické besedy a workshopy, a proto by měl být jasným a oblíbeným cílem všech fotografických nadšenců.

www.polaroidlove.cz

www.polagraph.cz