NIKON spol. s r. o., Praha, 6. března 2017 – Nikon Photo Gallery uvádí od 8. června výstavu fotografií wildlife fotografa a ambasadora značky Nikon pro Českou republiku Petra Slavíka.

K fotografování Petra přivedla touha po dobrodružství. Na začátku toho všeho byla hra a velká výzva. Řekl, že dojede stopem do Afriky. Nic zvláštního, jenže byl rok 1990 a to tehdy v postkomunistickém Československu znělo jako sci-fi. Ale Petr to dokázal a dojel. Stejně tak se mu podařilo absolvovat cestu od vulkánů na jihu Chile po Amazonii. Toulal se, miloval to. Pak si při první cestě do Afriky půjčil foťák, jen tak, chtěl hlavně zlézt Kilimandžáro. Zase si hrál a z fotek z cesty udělal vernisáž. Byl to vlastně mejdan pro pár kamarádů, fotky se líbily, tak se začal učit fotit.

Dnes je držitelem několika mezinárodních ocenění, včetně zlaté medaile z největšího fotografického salónu TRIERENBERG SUPER CIRCUIT, a jeho fotografie se staly i součástí knižního výběru THE WORLD’S  BEST IMAGES 2014. Jezdí po celém světě, aby zaznamenal poslední střípky divočiny. Věnuje se hlavně šelmám a ohroženým druhům. Jeho snímky a reportáže pravidelně najdete nejen v českých magazínech, ale i v prestižních mezinárodních titulech. Výsledky jeho hry na focení se objevily v BBC Wildlife Magazine, Discover Magazine, Digital Camera, N-Photo Magazine, Daily Mail a v řadě dalších médií. Nikdy nezapomněl, proč to vlastně dělá. Výtěžky z dražeb jeho fotografií podporují ochranářské projekty českých vědců v různých částech světa a chov ohrožených druhů v zoologických zahradách.

Je autorem knih Divoká srdce, Blízká setkání a spoluautorem knihy Divoká planeta. V současné době dokončil a do televize uvedl filmovou sérii dokumentárních filmů Ve stopě predátora, která líčí dobrodružství fotografa divočiny při jeho cestách za největšími šelmami planety.

Výstava v Nikon Photo Gallery potrvá do 16. července 2017.