Veronika Kotková

Můj životní styl je rockabilly a toho se snažím držet i u mých fotek: každá má fotka musí být vždy v pin up twist, a to i když fotím fashion.

Jmenuji se Veronika Kotková a pocházím z „malého velkého“ městečka na severu Čech – Teplic. Bude tomu asi 12 let, co jsem se vydala do světa zkusit štěstí, jelikož jsem se svojí kariérou barmanky v herně nebyla spokojená. Novým domovem se mi tedy stal Londýn. Mé začátky nebyly jednoduché, jelikož „Hello“ a „How are you“ nebylo dostačující ke komunikaci a získání nějaké perspektivní práce. Ale se zaťatými zuby a par slzičkami jsem to zvládla a vydala se vstříc novým zážitkům.

Přes bary jsem se dostala do modelingových agentur, kde jsem začala pracovat jako model booker a stylist, což byl už jen malý krůček k tomu se naprosto zamilovat do fotografie, kde jsem se konečně našla jako člověk.
Nebylo to nic jednoduchého, jelikož nejsem moc trpělivá a chtěla jsem se jako všichni vyvarovat zdlouhavému studiu. Tudíž jsem se do toho vrhla rovnou po hlavě. Skoro nad každou fotografií jsem skřípala zuby, jelikož jsem spoustu věcí nechápala a také mi to vůbec nešlo. Ale ani to mě nezastavilo a šla jsem si za svým. Postupně jsem se začala osamostatňovat, až jsem si před čtyřmi lety otevřela vlastní vintage makeover studio.
Můj životní styl je rockabilly a toho se snažím držet i u mých fotek: každá má fotka musí mít vždy pin up twist,  a to i když fotím fashion. Snažím se své fotografie prostě prodat tím, že jsou jiné, sexy, odvážné a občas i pobuřující. To jsem prostě já, všechno musím mít po svém. Ale je pravda, že občas jsou nabídky, které mou představivost dokáží  zkrotit: jedna taková přišla při focení v restauraci James Dean Bar s Miss České republiky Anetou Vignerovou a další s královnou twerku Anet Antošovou, kterou jsem fotila pro časopis  OK Magazine.
Jako retušér jsem se dokázala tvrdou dřinou vypracovat na post editora britského Vogue časopisu pro loňsky Fashion Week, na což jsem velice pyšná. Momentálně pracuji na dalším projektu s James Dean Bar, o kterém zatím nechci mluvit. Nechte se překvapit, bude to velké.  A jelikož jsem byla oslovena časopisem OK k další spolupráci, začínám uvažovat o tom, že se na pár let vrátím do rodné hroudy a odchod na Nový Zéland, kam se plánuji odstěhovat do 5ti let, si o chlup posunu.
Osobní stránky:

Kurzy lektora

Portfólio