Dynamický lifestyle portrét v podání Petra Klempy

Zarezervujte si svůj termín:

V tuto chvíli nemáme vyhlášený žádný aktuální termín, v případě zájmu o tento kurz nás kontaktujte.

Cena: 1690,- Kč

Lektor kurzu: Petr Klempa

 

 

Petrovy fotografie jsou známé svou dynamikou, přirozenými emocemi, ale také prostředím, které jeho portréty jako takové podtrhuje. Často využívá širokoúhlá ohniska a díky tomu do fotografie ve spojení se svým postprocessem vkládá zcela jedinečný podpis.

Na kurzu se naučíte nejen pracovat s modelkou, ale také se dovíte, že portrét není jen o ní, ale také o prostředí, do kterého ji vsadíte.

Petr vás provede focením v přirozeném světle bez nutnosti využití žádných dalších umělých svítidel, předvede své vlastní techniky fotografování v pohyblivé scéně pro zachycení nejpřirozenějších emocí a na závěr předvede základní techniky postprocessu.

Po celou dobu kurzu bude k dispozici nejnovější technika Fujifilm zdarma k vyzkoušení.

Kurz je určen všem nadšencům pro moderní pojetí fotografie formou momentek a dynamických portrétů, které denně vídáme na sociálních sítích a ve světě.
Účastníci by měli mít základní povědomí o ovládání svého fotoaparátu a práci s expozičními hodnotami (čas/clona/ISO).

Doporučujeme širokoúhlé, světelné objektivy. V případě, že jimi nedosponujete, nezoufejte – na kurzu bude k dispozici nejnovější technika Fujifilm, se kterou Petr pracuje, k vypůjčení zcela zdarma.

Přesná adresa kurzu bude specifikována v organizačních informacích, které jsou zasílány cca 3 dny předem. Pokud byste email neobdrželi, zkontrolujte, prosím, spamovou složku, případně nás kontaktujte.

Řekli o nás

Osobní a pokorný přístup Petra Klempy. Oceňuji, že nepapouškoval nudné poučky z knížek a že je originální v tom co dělá. Klidné místo pro WS, skvělá a sympatiská modelka, menší počet lidí, možnost zapůjčení foto-techniky.

Tomáš Neumann

účastník kurzu

Ďakujem AFOPu za kurz, ktorý mi rozšíril obzory, akým spôsobom je možné zachytiť portrét netradične. Počas celého kurzu vládla uvoľnená atmosféra a oceňujem, že bol priestor aj na otázky od účastníkov. Kurz určite odporúčam všetkým, ktorí chcú fotiť portréty inak než väčšina.

Lucia Bihuncová

Účastnice workshopu

Na kurzu panovala pohodová a přátelská atmosféra. Lektor ochotný, individuální přístup, celkově povedený kurz a jsem ráda, že jsem se zúčastnila, děkuji. 🙂

Lucie Hajdová

Účastnice workshopu

Po příchodu na místo a začátku workshopu, jsem zjistil, že se nebude jednat pouze o workshop, ale o příjemně strávené odpoledne, při kterém se naučím spoustu nových a jiných věcí. Po absolvování budete odcházet s jiným pohledem na světlo, kompozici, perspektivu a barvy. Každému, kdo se chce zdokonalit a zlepšit ve focení moderních portrétů, tento workshop jen a jen doporučuji. A neuvěřitelná výhoda, můžete si zkusit i středoformát od Fujifilmu a to prostě chcete! Pokud váháte, zda na workshop jít, tak neváhejte a prostě běžte, na 100% to bude stát za to. Děkuji AFOPu, že jsem se mohl zúčastnit.

Jan Drašnář

účastník kurzu a student oboru fotograf

Tenhle workshop byl jednodušše parádní. Shodou okolností jsem se bohužel dostala do bodu, že se mi nechtělo fotit a udělala jsem si v hlavě blok, že to navic ani neumím, nedokážu používat světla a nemám nápady na kreativní fotky. Petr a jeho individuální přístup ke každému mě nadchnul. Zeptal se každého, s čím bojuje, co mu nejde, co od workshopu očekává a s každým z nás na tom zapracoval. Když jsem Petrovi řekla, že mam blok a že bych potřebovala hlavně “nakopnout” , abych zase začala fotit, tak se tohoto “úkolu” zhostil opravdu statečně a to nakopnutí mi tim dodal. Moc děkuju za to, co děláte a co předáváte ostatním. Děkuju, děkuju!

Rebeka Lízlerová

Účastnice workshopu a studentka oboru fotografie

Fotogalerie kurzu