Sociální sítě pro žáky základních a středních škol

Zarezervujte si svůj termín:

V tuto chvíli nemáme vyhlášený žádný aktuální termín, v případě zájmu o tento kurz nás kontaktujte.

 

Základní cena: 5000,- Kč (cena se nastavuje dle aktuálních požadavků školy a počtu studentů.)

Lektor kurzu: Veronika Šimáčková

Teoreticko – praktický workshop PRO ŠKOLY zaměřený na komunikaci na sociálních sítích, užití fotografií a praktické fotografování.  

Program je zaměřen na žáky základních škol a středních škol, aby jim osvětlil rizika anonymní konverzace na sociálních sítích. Zejména rizika pedofilie, možného zneužití, rizik spojených s uveřejňováním nevhodných fotografií atp.Zároveň seznámí děti/studenty vhodnou formou s možnými následky, které nemusí být již tak zábavné. 

Dále pak vysvětlí vhodnou formou rizika spojená se sdílením cízích fotografií. Tzn., že dětem bude zjednodušeně vysvětleno autorské právo a možné postihy při sdílení cizích fotek.

V praktické části workshopu se s dětmi vrhneme na fotografování. Seznámíme je se základy fotografování: základní ovládání fotoaparátu, základy kompozice apod., aby byli schopni vyfotit kultivovanou fotografii. 

Předpokládané časové rozpětí jsou 3-4 hodiny, dle požadavků a možností školy.  Teoretickou část je možné přednášet ve velkých skupinách studentů, případně po třídách. Teoretická část musí být rozdělena na skupiny max. po 10 studentech.   

 

 

 

 

Termín kurzu je nutné si předem domluvit na emailu info@afop.cz.