Sportovní fotografie

Zarezervujte si svůj termín:

V tuto chvíli nemáme vyhlášený žádný aktuální termín, v případě zájmu o tento kurz nás kontaktujte.

Cena: 1890,- Kč

Lektor kurzu: Lukáš Oujeský

 

 

Poslední dobou to sportem kolem náš žije. Je jedno, jestli je to běh, fotbal nebo jiná aktivita, kterou vy nebo vaši blízcí děláte. Ale už jste zkoušeli takovou pěknou sportovní fotografii udělat? Víte, jak zamezit rozmazání fotografované osoby při pohybu pokud to není úmysl? Jestli si myslíte, že je to jednoduché a stačí je “jen” vyfotit, jste na omylu. Kromě teorie potřebné k tomuto specifickému fotografickému žánru, si vyjdeme i na vzduch a vyzkoušíme si to na vlastní kůži.

Cílem je porozumět zákoutím tohoto specifického fotografického žánru. Pochopit proč je pro nás sportovec tak důležitý. Naučit se pracovat s různým světlem (přirozené, zábleskové a jejich kombinace) a umět využít nejlepší variantu. Podívat se na to co je to sekvence, jak a proč se dělá.

Kurz je určen všem, kdo by si chtěli vyzkoušet, jak se fotí sport. Nejde jen o extrémní sporty, protože znalosti, které vám předám, jdou uplatnit u všech fotografických žánrů. I když si vysvětlíme vše co je potřeba, musíte být vybaveni základními znalostmi expozice (čas závěrky, clona a ISO), aby jsme na nich mohli stavět.

 

 

Když se nebudete chtít jen dívat, ale vyzkoušet si něco v praxi, bude ideální přinést si fotoaparát. Pokud si budete vyzkoušet práci s blesky, bude ideální, když budete mít fotoaparát s paticí na blesk a manuálním nastavením.

Fotogalerie kurzu